Odpowiedź onetu w sprawie DKIM

W komentarzach do wiadomości, ze  onet podpisuje część maili DKIMem zasugerowano abym napisał w tej sprawie do nich. Tak bez wiary w jakiś odzew zrobiłem to i dostałem odpowiedź. A oto ona:

Witamy,

Podpis DKIM używany jest w chwili obecnej tylko przy wysyłce wykonywanej z webmaila, natomiast wysyłana z programów pocztowych nie. W obecnej chwili trwają już pracę przygotowawcze do wdrożenia mającego na celu dodanie podpisu DKIM także dla wysyłki prowadzonej z programów pocztowych.
Pozdrawiamy,

Zespół Abuse

To by wyjaśniało czemu niektóre maile nie były podpisywane. Zapewne ogromna część użytkowników używa webmaila. Czytników bardzo mało ale w ilość mail onetu jest to jednak zauważalna część. Dziwny to sposób wdrażania DKIM ale dobrze, że prace trwają.

Gdyby coś się zmieniło poinformuję czytalników.

One thought on “Odpowiedź onetu w sprawie DKIM

  1. Faktycznie dziwny to sposób na wdrożenie DKIM 🙂 Wiele nowych technologii w Polsce, które można wdrożyć praktycznie od ręki, wdrażana jest jakoś tak mocno opornie. Najczęstszym tłumaczeniem jest zawsze, że muszą zostać przeprowadzone dokładne testy, a to że jest to nowość i może powodować problemy z brakiem bezpieczeństwa … tyle, że te technologie jakim jest i DKIM i jego rozwinięcie DMARC na zachodzie działają już od ładnych kilku lat, z powodzeniem 🙂 Fajnie, że taki Onet w ogóle zainteresował się chęcią wdrożenia DKIM, tylko może się okazać jak to często bywa, że jak to już uruchomią i pójdzie wielka pompa marketingowa, to u naszych zachodnich sąsiadów zacznie się od tego odchodzić na rzecz czegoś nowszego 🙂

    Poniżej zamieszczam dwa linki do analizy dwóch domen onetu oraz jednej z moich w celu porównania ewentualnych błędów i niedociągnięć w konfiguracji DNS i poszczególnych usług. Możecie tam przeanalizować tez swoje domenki i ewentualnie naprostować niektóre wpisy według ich sugestii 🙂

    http://mxtoolbox.com/domain/onet.pl/
    http://mxtoolbox.com/domain/oduk.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *