Samo się zrobiło: maile same się wysyłają.

W ramach odstresowania przedweekendowego postanowiłem zainaugurować nowy cykl pt „Samo się zrobiło”. Każdy chyba kto nawet tylko czasem i okazjonalnie pomaga z komputerami slyszał ten tekst. Użytkownik nigdy nic nie robi a te niedobre kompy rzucają kłody pod nogi.

Pewnego razu pilny telefon, że maile się same wysyłają z poufnymi danymi. Oczywiście spokój bo to niemożliwe więc idę pewnym krokiem. Sytuacja jest taka : maile na zewnątrz i wewnątrz  od przypadku do przypadku są słane. W programie pocztowym nie ma maili. Chwila dochodzenia i sprawdzanie i oto rozwiązanie które sie zrobiło samo… pani włączyła sobie … autorespondera.:) W tym systemie autoresponder sie włącza przez wysłanie maila na specjalny adres powiązany z użytkownikiem. Autoodpowiedź do danego użytkownika są wysyłane raz na 24h aby nie powstała pętla. Treść maila jest automatyczne odpowiedzią którą  w tym przypadku był plik Excela. I oto system rozsyłający maile sam:)

Kilak razy powtórzyła się ta sytuacja ale już zawsze była odpowiedź „Włączony autoresponder”. Oczywiście użytkownik twierdzi „ale ja nic nie włączałem”. Ale po chwili jednak włączał…

Samo się zrobiło…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *