Rodzaje spamu

Przeglądając/ogladając itd spam można zauwazyć kilak rodzaji tego cholerstwa. Kolejność przypadkowa. Pamietajmy, ze nie każda oferta jest spamem. rejestrując się w różnych miesjach czesto sie godizny na dostawanie ofert reklamowych.

Biznesowy

Czyli oferta produktów, ze musisz pojechać musisz coś kupić. Wiele lat temu zaczynało sie od viagry, teraz już jest wszystko,viagra też:) Oferty sklepów, oferty biur podrózy, firm które sie reklamują w ten sposob SEO i pewnie wszystko na co przyjdzie ochota komuś sprzedać(tani prąd, pożyczka). Zdecydowanie najbardziej popularny. No i chyba opłacalny jak trwa i trwa. Nieszkodliwy z punktu widzenia bezpieczeństwa ale upierdliwy z powodów przebijania się przez ilości.

Wirusy

Czyli phising. Przesyłane kiedyś exe teraz nie wystepują. Dokumenty pdf, doc z linkami do zewnetrznych źródeł. Często aby oszukać antyvirusy na UTMach maja kilka kawałków które sie składają na całość na kompie ofiary. Programy AV nie nadążają. Bardzo niebezpieczne.

Prośba o pomoc

Czyli maile z prośbą o pomoc. Róznego rodzaju fundacje itd Niestety mimo, że szczytny cel to tez spam. Podejrzewam, że dość skuteczny bo może każdego złapać za serce.

Polityczny

Pierwsze kiedyś było napój energetyczny pewnego polityka. Ale co to właściwie jest? Polityka czy biznes?:) Przed wyborami każdymi zwiększa sie jego ilość (niestety). Chociaż duzo tego nie jest bo walka w necie polityczna to FB memy itd

Szalony

Nie znajduje innej nazwy:) Pierwsza myśl to oczywiście Piotr Niżyński Ale trafia się w Polsce kilku ancymonów. Spam szalono-polityczny z zeszłego tygodnia z maila Edwardbartczak. taki folklor.

To krótki przegląd rodzajów spamu. Najważniejsza dwa Biznesowy i Wirusy. Oby nie powstało więcej.

One thought on “Rodzaje spamu

  1. Są jeszcze różnego typu łańcuszki. Kiedyś nagminne, obecnie prawie nie występują. Prawie, bo raz na ruski rok, zdarza się coś takiego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *