Przypadek spamera luzik.com

Zapewne dostaliście trochę maili(albo widzieliście je w spamie) z tytułem „Czy sprawdziłeś już ofertę Toyoty”. Maile idą z adresu kontakt@szybkawiadomosc.com.pl ale ustawione jest pole X-Envelope-From: costam@<jakiesslowo>.a.luzno.com.pl. Problemem jest to,ze <jakiesslowo> sie zmienia co jakiś czas.

I tu pojawia się problem w automatyzacji wychwycenia nadawcy. O ile łatwo znaleźć maile z jednej domeny luzno.com.pl to zmiana 5 części domeny jest trudna do wychwycenia z automatu. Pole loginu jest takie same jak adresu odbiorcy. Chodzi o wychwycenie do blakclist które są szybsze i wydajniejsze niz reguły.

Oczywiście nadawca został dopisany do blacklisty ale trzeba było to zrobić ręcznie.

2 thoughts on “Przypadek spamera luzik.com

  1. Mam równie ciekawy przypadek. Od około roku dostaję SPAM na adres email podawany tylko instytucjom takim jak banki, operatorzy kablówek/telekomunikacyjni, wspólnota mieszkaniowa itp. Niestety adres nie jest spersonalizowany, więc nie wiem u kogo nastąpiła kradzież maili.

    Spamer to o tyle ciekawy przypadek, że nigdy nie podpisuje się pod żadną firmą a same maile wyglądają jakby to jakaś reprezentant firmy pisał z ofertą. Linku do unsubscribe oczywiście nie ma i w zasadzie nie ma gdzie się zgłosić by zażądać usunięcia maila z bazy. W domenach właściciel ukryty. Z tego co widziałem, pewnie dostajesz część z tych maili bo niektóre adresy były na blackliście. Nie wiem czemu, ale dla niektórych spam-ów AWL daje ujemną punktację i przestają się załapywać jako SPAM. Te które wpadają w SPAM są lekko powyżej granicy progu (punktacja 5.0-6.0).

    W wolnej chwili wyłapię słowa-klucz z tych korespondencji i podeśle jako propozycję do przyznawania punktów. Dorzucę też próbki – może znajdziesz coś, czego nie zobaczyłem.

    A tak przy okazji, to miło widzieć, że w samym lutym są już 3 wpisy na blogu 🙂 Wcześniejsze miesiące budziły pewien niepokój, że blog upada – co byłoby wielką stratą. Fajnie się czyta Twoje wpisy i można się wiele nauczyć w kontekście filtrowania. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *