Kolejna reguła wzmacniająca

Ostatnio prawdziwy wysyp reklam o tym, że „Kumulacje przekraczające 100 000 000PLN.”. Nadawca zmienny , temat stały. Po temacie nie lubię sprawdzać bo wystarczy lekka zmiana tematu i reguła się wysypuje. Co robić aby nie przegrać życia:) Niejako przy tej okazji przydatna reguła.

Najpierw reguła wychwytująca niepozorny nagłówek List-Unsubscribe. Nie jest to szkodliwy bardzo nagłówek wiec dostaje mała liczbę punktów

header ZABOJCASPAMU_UNSUBS         exists:List-Unsubscribe
describe ZABOJCASPAMU_UNSUBS         Zawiera List-Unsubscribe
score ZABOJCASPAMU_UNSUBS         0.1

Druga reguła nie tworzy nic wielkiego oprócz tego, że pozwala jednym wpisem określić wysokie wartości Bayesa.Przydatne aby skrócić inne reguły. Oczywiście aby ta reguła działała potrzeba mieć uruchomionego Bayesa. Więcej o Bayesie znajduję się w tym wpisie

meta ZABOJCASPAMU_BAYES_HIGH (BAYES_80 +  BAYES_80 + BAYES_95 + BAYES_99)>0
describe ZABOJCASPAMU_BAYES_HIGH Bayes high
score ZABOJCASPAMU_BAYES_HIGH 0.001

I te dwie reguły niby nic. Każda osobno nie powoduje wychwytywania spamu(niskie punkty) ale jeśli wystąpia razem to może być dobry powód wychwytywania spamu.

meta     ZABOJCASPAMU_TWO_2563 ( ZABOJCASPAMU_BAYES_HIGH && ZABOJCASPAMU_UNSUBS )
describe ZABOJCASPAMU_TWO_2563 ( ZABOJCASPAMU_BAYES_HIGH && ZABOJCASPAMU_UNSUBS )
score    ZABOJCASPAMU_TWO_2563 2.5

I tu apropos numeracji w nazwach reguł. naprawdę ciężko sie potem odnaleźć w takich nazwach reguł ale jest ich tyle , ze czasem ciężko je nazywac(dotyczy tylko parowania reguł). Każdy może przyjąć według własnego uznania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *