Domeny z krótkim czasem życia

W ostatnim czasie można zauważyć wysyp domeny które spamuja od kilku minut do kilku dni. Oczywiście kilka minut to za malo aby sie opłacało. Zapewne domena jest wykorzystywana i leci po roznych zakresach IP lub państwach. Jakie mają szczególne cechy te domeny?

https://zabojcaspamu.pl/przypadkowy-ciag-znakow-loginie/Po pierwsze mają przypadkowy ciąg znaków w loginie. Skuteczny sposób aby nie wpaśc na filtry antyspamowe z pojedynczym adresem. Jeśli jest on jednorazowy to nie musza spamerzy sie tego bać. Druga cechą jest to, ze w Received jest serwerm bez revDNS. Łatwo znależc takie maile, maja one dwie reguły:

ZABOJCASPAMU_RANDOM_STRING && ZABOJCASPAMU_FROM_UNKNOWN

dla bezpieczeństwa można odrzucac reguły FREEMAIL czy darmowe konta.Właściwie wystapienie jedneo maila z tymi zależnościami pozwala dopisac cała domene do blacklisty.

Ale to nie wszystko. Możńa dopisywać domeny które maja przypadkowy ciąg znaków i idą z róznych adresów przypadkowych z jendej domeny na kilak naszych. Ile? Powiedzmy, ze jak jest od 5 znaczy, ze cała domenę mozna wyciąć.

Po testach wyszlo, że tak budowane blacklisty działaja w sposób lepszy: więcej domen i szybciej trafiaja. Oczywiście jest pewne opóźnienie w opisaniu bo nieraz trzeba czekać na kilka maili. I wlaśnie o to chodziło we wpisieo szybszej aktualizacji list

3 thoughts on “Domeny z krótkim czasem życia

 1. Ja zauważyłem że głównie z OVH wysyłają, u mnie w postfixie reguła „reject_unknown_client_hostname” ładnie je wszystkie odrzuca, tylko za kilka minut następuje znowu próba wysyłki. Korci mnie przestawienie „unknown_client_reject_code” na 550 na jakiś czas bo wkurza mnie to zaśmiecanie logów.

  1. Proponuje najpierw obserwowac czy ktos „wazny” nei ma ustawionego zle tego bo maila przypadna.
   A ja bedzie ok to 5xx i po sprawie

 2. Na tych regionalnych domenach z krótkim czasem życia to chyba najbardziej oberwie nazwa.pl.
  1. Widzę, że tam wszystko było rejestrowane (pewnie za 0zł).
  2. Tego jest setki – jeśli nie tysiące. Owszem domeny regionalne są tanie, ale tutaj skala jest problemem.
  3. Na 100% żadna z tych domen nie zostanie przedłużona.
  A tak na marginesie, to akurat to jakoś mnie specjalnie nie smuci, że trafiło na nazwę…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *