Czasem przeglądając spam ciężko stwierdzić czy to na pewno jest spam. A może użytkownik zapisał się na jakiś dziwny newsletter? Tu przychodzą z pomocą maile typu praca@ bok@ Na takie adresy nie powinny przychodzić maile z newsletterami bo nie zapisuje się na takie. Trzeba wyłapać takie maile które dochodzą na normalne konta i na tego typu adresy. Nazwałem to umownie miękkie spamtrapy. Stają się one spamtrapami jesli tylko na inne adresy przychodzą te same maile. Oczywiście, nie można tego automatycznie kalsyfikowac jako spam. Ktoś może dobrego maila też wysłać.
I jeszcze jedna ciekawostka jak są harvestowane maile. Jeśli mamy gdzieś wystawione adresy regionalne typu: bok.poznan@ bok.gdansk@ zaczynają spływać na nich maile. To oczywiście normalne:) Ale widać, że spamerzy mają dośc prawidłowe bazy (zapewne kupione) przypisujące maile do województwa/miasta. Kilka razy widziałem maile dotyczące małopolski które przychodziły (prawidłowo!) przypisane.
Można by zapewne zrobic regionalne spamtrapy i zacząć analizować kto ma jakie bazy. Ale komu by sie chciało tak bawić:)
a może inaczej po prostu nazwać miękki spamtrap = newsletter 😉
dodałbym biuro@ przychodzi na ten adres masa śmieci w ciemno …..
jesli nie ma na stronie takiego adresu to mozna.
czesto dosc sa maile w ciemno na domyslne adresy. office@ biuro@ bok@ itd. Gorzej jak po jakims czasie ktos wpadnie na pomysl aby zalozyc taki mail:)
U mnie w firmie też na biuro@ przychodzi z kilkanaście maili dziennie, ale że nigdy nie istniał i nie istnieje u nas taki adres to wszystko jest odbijane standardowo „Recipient address rejected: User unknown;”.